| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare nelamurire.
Sa dau bacul la chimie organica sau biologie-anatomie/genetica?
Sunt la stiinte ale naturii si voi urma medicina. Ce parere aveti? Scopul meu e sa iau o nota chiar apropiata de 10 pentru ca sa imi ridic media, deoarece la romana si mate voi invata doar cat sa iau peste 5, focusandu-ma mai mult pe admitere.

Voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Daca nu le ai cu calculele cu virgula ( ca minelaughing atunci da la anatomie ca e foarte multa anatomie si genetica de cultura generala.La chimie e mai multa matematica decat teorie si daca esti neatent poti pierde mult.

| Adi88 a răspuns:

Biologie - anatomie

| LadyKanae a răspuns:

Iti recomand sa dai la biologie.
Chimia e frumoasa si tocmai de aceea la un moment dat in a doispea, am fost si eu in dubiu pe care dintre ele sa o aleg, dar am mers pana la urma pe biologie pentru ca la chimie trebuie sa faci multe calcule cu virgula si nu te lasa cu calculator, precum te lasa la admiterea la medicina. (Eu sunt la medicina acum si tot stiintele naturii am terminat)
Bafta la bac si la admitere big grin

| anonim_4396 explică (pentru LadyKanae):

In ce centru studiezi medicina?

| LadyKanae a răspuns (pentru anonim_4396):

La Cluj happy