| OptimusPrime a întrebat:

Am o problema.Mereu invat duminica. Dar maicamea vrea si sambata sa invat si mereu ma cert cu ea. Abia scap si eu de scoala si ea direct fa lectii si invata. Ce as putea face?

Eu mereu invat duminica, dar cand este sambata acasa ma pune sa scriu.Deci va rog un pic de ajutor crying

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.pai ascult-o!, si scapi de gura ei!
acum serios ...care e diferenta intre a invata sambata si a invata duminica?
asta e o cearta copilaroasa ma!

| VORTEX a răspuns:

Sa stii ca si eu am aceeasi problema, insa nu ca ma pune mama eu tot spun ca ma apuc de scris cevasambata numai ca ma apuca o lene si nu mai fac nimic toata ziua, ceea ce trebuie sa faci este sa scrii ceva sambata si invatatul lasa-l pe duminica.

| Ad1das a răspuns:

Daca ai note bune la scoala ii poti "scoate ochii"cu asta.adica daca inveti duminica si ai note bune, dc sa inveti si sambata?

| Bogdan1998 a răspuns:

Pai gandeste-te, are si ea dreptate! uitate dupa cele 4 ziduri ale casei si uitate cum se comfrunta lumea, daca nu inveti vei ajunge muritor de foame, daca invaeti ajungi om bogat deeeci sper sa alegi inelept big grin