| Ionut58282856 a întrebat:

Am renuntat la scoala in a 9a. Vreau sa reincep din nou. Am dat examenul de capacitate. O sa il dau din nou? Si ce licee din Bucuresti accepta ca daca am 18 ani sa fac liceul? Nu stiu care categorie ar fi mai potrivita. Eu personal as vrea sa dau examenul de capacitate din nou.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Forma serala este cu frecventa 5 zile pe saptamana, forma redusa este, de regula, doar 2 zile pe saptamana.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La 18 ani te mai poti inscrie doar la liceele care au forma serala sau forma redusa. Uita-te pe site-ul Inspectoratului scolar si o sa afli ce licee au aceasta forma.

| Ionut58282856 explică (pentru Ioandelasal):

Care e diferenta dintre seral si frecventa redusa? As vrea la ceva la mate-info ca vreau sa iau si pachetul de cariera de pe wellcode... Adica care ar fi diferenta. Ca nu degeaba cred ca se numesc diferit.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ionut58282856):

Forma serala este cu frecventa 5 zile pe saptamana, forma redusa este, de regula, doar 2 zile pe saptamana.

| laurentiutirei a răspuns:

Salut va trebui sa te duci la seral!
cei peste 18 ani la seral nu la liceu!
e simplu la seral te duci o data la nu stiu cat timp
alti se duc o data pe luna de 3 ori depinde
la seral poti face a 9 pana in a 11-12 cam asa chiar poti sa dai si pentru bac nu este nici o rusine
daca vrei sa continui du-te la seral sa nu ati pese de alti tu fa-ti treaba ta.