| AlexFTW3 a întrebat:

Buna ziua TPU,
Astazi am sustinut examenul de bacalaureat la Matematica...totul bine, pana cand realizez ca am sarit o pagina. Am cerut anularea examenului si alta foaie de mijloc pentru a-l transcrie. In final, cand am predat foile, profesoara mi-a trecut 5 pagini.(4 pagini transcrise, iar a 5-a, care trebuia anulata, continea Subiectul 3 exercitiul 2.
Este vreo problema daca am acel exercitiu scris de 2 ori...pe alta pagina?

Răspuns Câştigător
| Mara14 a răspuns:

Depinde de corector. Daca ai doar exercitiul ala vei primii punctajul dar asta tine si de corector.

8 răspunsuri:
| Mara14 a răspuns:

Da. Nu se ia nici unul in considerare decat daca unul este anulat. In momentul in care ai cerut alta foaie prima trebuia luata si scris pe ea ANULAT. A facut asta?

| AlexFTW3 explică (pentru Mara14):

Nu a facut asta, a pus ambele foi si a spus ca mi se va puncta doar o singura data...cand i-am dat foile pe una a anulat-o, iar pe cea de-a 2-a a pus-o impreuna cu foaia de examen transcrisa..."din greseala".

| Mara14 a răspuns (pentru AlexFTW3):

Deci tu ai un subiect de 2 ori. Un exercitiu pe 2 foi. Ti le-a luat pe amandoua de dus la comisie? Sau una a pus-o cu ciornele?

| AlexFTW3 explică (pentru Mara14):

Deci, m-i le-a luat pe amandoua.Pe prima foaie am exercitiul o data, iar pe a doua la fel(cu aceleasi calcule si rezultate). Sunt nedumerit deorece mi s-a spus ca mi se va lua in considerare doar unul...insa nu stiu ce sa zic, deorece nici ea nu stia ce sa faca.

| Mara14 a răspuns (pentru AlexFTW3):

S-ar putea sa nu il ia nici odata. In afara de exercitiul ala mai ai si altul pe prima foaie?

| AlexFTW3 explică (pentru Mara14):

Adica sa nu-l ia in considerare deloc(in cazul asta pierd 10 puncte)? Pe acea foaie am doar un exercitiu.

| AlexFTW3 explică (pentru Mara14):

Mersi, fundabig grin

| Mara14 a răspuns (pentru AlexFTW3):

Depinde de corector. Daca ai doar exercitiul ala vei primii punctajul dar asta tine si de corector.

| Ana26112002 a răspuns:

Nu cred că o să îti scadă, mai ales daca este exercitiul corect