| goldenbullet a întrebat:

Am timp suficient sa invat pana la bac, avand in vedere ca la matematica nu stiu nimic?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Normal ca ai timp. Eu la simularea din decembrie luasem 1, la simularea din martie luasem 3. Asta pentru ca imi intrase in cap ca eu nu stiu mate si nu o sa o inteleg niciodata. Dar nu exista asa ceva. Din martie am zis ca trebuie sa fac ceva. Mi-am descarcat 100 variante rezolvate de pe net, mi-am luat culegeri cu variante. Am scris de cateva ori TOATE variantele acelea rezolvate ca sa ma prind cu erau rezolvate, apoi am inceput eu sa fac exercitii din culegeri si cand nu intelegeam cum se face ceva cautam pe net, crede-ma ca exista tutoriale si explicatii pentru ORICE exercitiu. Trebuie sa faci cat mai multe variante ca altfel nu ai cum sa inveti. Eu la examen am primit aceleasi subiecte care erau si in cele 100 variante. Asta se intampla acum cativa ani

5 răspunsuri:
| Andrei200202 a răspuns:

In ce clasă ești?

| GicaGigekGica a răspuns:

Nici odata nu e prea tarziu laughing

| Bozgi200 a răspuns:

Da. Nu te axa pe ceea ce stii deja. Sunt multi care fac greșeala asta.
Daca stai 2 ore pe zi e perfect

| MJo a răspuns:

Ai timp să înveți 17373883939 de strofe in limba chineză? Probabil că da. Dar merită? Dacă îți plăcea matematica, nu erai in impasul ăsta. Pentru ce să investești atâta energie și timp doar pentru o bucurie de o clipă. Economisește timp! Investește în ce îți place. Te poți transfera la profil uman, și astfel poți îmbina utilul cu plăcutul. P.S eu am făcut același lucruwinking

| dmz123 a răspuns:

Daca esti perseverent si inveti in fiecare zi cate putin, vei reusi. ai incredere in tine si nu rata acest examen important