| Venom4376 a întrebat:

Am un prieten care trece a 10-a si vrea sa se transfere la o alta clasa din liceu el avand media 7, 82 si cea mai mica medie din clasa unde vrea sa se transfere e 7, 88, poate sa se transfere? Are sanse?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate transfera in mod legal, deoarece are media de promovare a clasei mai mica decat cea a ultimului promovat din clasa de transfer si trebuia sa o aiba cel putin egala cu media ultimului promovat.