| Yaya22 a întrebat:

Anul viitor am sa fiu anul III si as vrea sa incep sa ma gandesc la tema de liceenta, dar momentan sunt in pana de ideei. Stiu doar ca mi-ar place sa fie legat de analiza unui conflict/ razboi. Aveti ceva sugestii?
P. S Sunt studenta la Studii Europene
Multumesc

1 răspuns:
| spxinsane a răspuns:

Te duci in primul rand si iti gasesti un profesor cu care sa faci licenta
Pe urma te gandesti cam ce tema ai vrea sau ce te-ar ajuta.
In general nu prea conteaza licenta pentru ca nu te ajuta in viata.
Te ajuta numa daca faci o licenta foarte complexa care sa o publici in ceva reviste internationale din domeniul respectiv.
Daca faci licenta doar ca sa termini facultatea nu ii durere ce faci.
Cel mai important este sa ai un indrumator bun care sa te ajute si sa nu te lase balta si sa nu te frece la nota cand sustii examenul de licenta.

Spor