| Sadop a întrebat:

As vrea sa ajung ceva in Politie, SRI.
Totusi, un profil de mate-info ar fi ok?

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Nu, nu ar fi bine deoarece la Academia de Poliţie cât şi la SRI se dă test de admitere la Limba Română, Istorie şi o limbă străină.
Ar fi mai bine să urmezi un profil Uman, ori Filologie, ori Ştiinţe Sociale.
Pa-pa.

| xBlackPearlX a răspuns:

Nu prea, ar fi mai bine filologie, siinte sociale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate-Info merge, zic eu. happy Informatica te va ajuta oriunde. Mai ales unde e vorba de prelucrat informații automat, baze de date etc. big grin

Plus că, în general, clasele de Mate-Info sunt foarte bune.

Am terminat Mate-Info în 2006. Am continuat cu Informatică (3 ani)... așa că prin 2010 am ajuns să fiu coleg cu foștii mei profesori din gimnaziu (o parte dintre ei).

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este OK. Si ei au nevoie de informaticieni. Dar daca vrei sa faci cariera ca politist, va trebui sa faci o facultate de profil. Nu conteaza ce specialitate ai facut in liceu daca treci de admitere.

| ReusxD a răspuns:

Ar fi mai bine să urmezi un profil Uman, ori Filologie, ori Ştiinţe Sociale.