| anonim_4396 a întrebat:

Ati citit Erich von Daniken? Are cateva idei interesante referitoare la asa-zisele minuni de la Fatima sau Lourdes si, mai ales, referitoare la asa-zisul liber arbitru in credinta crestina. Ce parere aveti despre cele de mai sus?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, am citit"AMINTIRI DESPRE VIITOR", totul se bazeaza pe documente vechi.

2 răspunsuri:
| dani9354 a răspuns:

Este adevarat, merita sa citesti este ceva deosebit care te tine in suspans. Minunile de Fatima sau Lourdes, exita sunt dovedite de catre o multime de manuscrise precum si de o serie de carti din domeniu.pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am citit dar pot sa spun ca stiu totul despre Lourdes si Fatima am fost de multe ori acolo si in 5 mai anul acesta voi pleca iar pentru 3 saptamani. Voi vizita Sanctuarul de la Lourdes, de la Santiago de Compostella, de la Fatima si bineinteles alte orase din Portugalia si Spania. La Lourdes in special au loc inca si astazi minuni, dar daca nu ai fost acolo poti sa spui, "asa zisele minuni". Messajul Fatimei, este mai profund in opinia mea, decat cel de la Lourdes desi se intampla inca minuni acolo. Se poate vorbi ore intregi despre aceste locuri. "Asa zisul liber arbitru" exista si este cel mai minunat dar de la Dumnezeu pentru fiinta creata de el, omul.