eileen
| eileen a întrebat:

Aveti visuri pe care vi le-ati indeplinit? Cum ati procedat?

Răspuns Câştigător
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Daca visul tau ar fi destinatia si tu ai fi masina care va ajunge acolo, pasiunea va fi combustibilul care te va tine intotdeauna in miscare.
Harta va fi planificarea atenta si mentinerea directie corecte.
Iar priceperea in ale soferiei te va aduce acolo mai repede sau mai tarziu.
Asa ca baga benzina, ia-ti o harta buna si pleaca la drum.
PS: ai putea sa-ti iei si un GPS cu o solutie gata testata sa te aduca mai repede catre destinatia tawinking

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am visat sa ajung medic si am ajuns. Am invatat mult si am pus pasiune in fiecare ora de la facultate.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Visul meu nu a prea depins de mine... Dupa vreo 7 ani de casnicie inca nu aveam copii...pe vremea aceea exista doar tratamentul la Sovata...toti medicii pe care i-am consultat mi-au spus ca nu voi avea niciodata copii...asa ca n-am facut nici un demers in aceasta directie...Ne horarasem sa infiem un copil cand vom avea in jur de 30 de ani...intre timp m-am rugat din tot sufletul meu lui Dumnezeu sa-mi daruiasca si mie un copil macar...la 29 de ani am nascut, fara nici un tratament, un baietel frumos si sanatos, iar dupa 1 an si 8 luni l-am nascut pe al doilea baiat...Visul meu se implinise de doua ori!

daniela
| daniela a răspuns:

Da si nu unul mai multe, cum le-am indeplinit cu perseverenta si cu multa multa rabdare.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Focalizare pe obiectiv, perseverenta, constientizarea necesitatii actiunii prosociale, active! Rugaciuni! Karma pozitiva, Re/Compensatoare!

| selef a răspuns:

Am visat ca traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul si visul mi s-a indeplinit.Cum am procedat simplu, inca nu am emigrat.

| DenissaDeea a răspuns:

Da visam sa am o familie perfercta, implinita si mi sa implinit visul/acum visul meu e ca intr-o zi Dumnezeu va intoarce fata si catre mine si imi va implini si mie un vis care mil doresc de cativa ani de-a vea un copil...

tundenana
| tundenana a răspuns:

Mereu am visat sa am o familie cu barbatul pe care il iubesc de 13 ani... visul s-a indeplinit... nu se putea mai bine... am visat sa ajung medic stomatolog si am ajuns... si mai am un vis maret sa imi vada fetita cum creste, sa o vad om pe picioarele ei si sa imi vad nepotii...

| simpluEu. a răspuns:

In clasa a-5-a profesoara mea de chimie ne povestise cu baiatul ei calcase pentru prima data pe "pamant italian"mai bine zis la Roma. dar a zis-o intr-un stil...nu stiu cum sa ma explic... dar care iti dadea ffff multe emotii. Ei si de atunci am ramas cu "pata"aceasta p creier ca vrea si eu la Roma.prima data am fost in vacanta si acum lucrez aicibig grin.si de aici urmeaza sa imi indeplinesc si restul viselor...

| eumi a răspuns:

Nu exista vis(in limita bunului simt), pe care sa nu-l fi implinit.Totul depinde numai de pretentiile fiecaruia...

| irynna a răspuns:

Da, eu cred ca toti avem un vis.implinit sau inca neamplinit.eu cred ca cheia spre implinirea lor este sa credem cu putere ca vom reusi, sa punem pasiune in ceea ce facem.

| jani a răspuns:

Da....am crezut foarte mult in ele si am avut incredere in mine si sa implinit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar, as fi vrut sa fiu pilot, mi-ar fi placut sa zbor... ai un sentiment de libertate... sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As fi votat cool pentru tine, da' nu-i optiunea, iar celelalte nu sint potrivite. Oricum, bravo tie, nu intotdeauna trebuie sa iei medicii in seama. Se mai inseala si ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visuri? sau vise? am 45 de ani si ce visam la 18 am indeplinit la 38.sotie,casa, baieti, fata.masina mai putin. asta era tiparul atunci, acum e mult schimbat.si cat de greu a fost pentru. mine atunci atat e de greu pentru tineri acum.eu am luat-o incet si sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da.
Fiecare individ în sociatate are vise pe care dorește mai devreme sau mai târziu să le finalizeze.
Personal, prin perseverență și ambiție.
Pa, pa.

| adrianadriana a răspuns:

Am visat sa iubesc si sa fiu iubita! si s-a indeplinit.nu am lasat trecutul sa ma afecteze cu relatiile esuate.
:mi-am lasat sufletul deschis si am primit oamenii in el fara teama ca il vor rani sau dezamagi.am gandit pozitiv, am sperat, am oferit fara sa astept sa mi se dea.nu am asteptat ca iubirea sa bata la usa, ci i_am lasat usa larg deschisa sa poata intra. am acceptat iubirea asa cum e ea:capriciosa, incapatanata, zgomotoasa, cu emotii si nerabdatoare.nu m-am speriat cd am simtit ca ametesc, ci m-am lasat purtata de val.
l-am lasat sa intre in viata mea, fara sa ii ascund nimic si m-a placut asa cum eram. m-a iubit pentru toate calitatile si defectele mele.
in plan sentimental sunt fericita, si astfel vad viata mai frumoasa, chiar daca uneori, e foarte grea si dura.