| vivigreen a întrebat:

Azi am avut test la engleza si... m-am blocat.Nu stiu eu engleza la perfectie dar frate sa fac o compunere, ceva propozitii pot sa fac corect. Nu stiu ce s-a intamplat, m-am blocat si nu am putut sa scriu nimic... acum imi e fricade nota pe care o sa o iau dar mai bine zis de ce naiba nu am putut? ma gandeam ca ar trebui sa invat mult mai mult asa ca aveti niste sfaturi cum sa invat cat mai repede si usor engleza (poate niste linkuri sau doar sugestii) multumesc mult >dragilorbig grin

Răspuns Câştigător
| LoveBadx a răspuns:

In primul rand draga mea. Nu te poate ajuta un link sa inveti engleza foarte repede. Daca iti doresti sa nu te mai blochezi si alte chestii fi atenta in clasa cand preda Profesoara / Profesorul. Totul depinde de felul tau de a percepe Limba Engleza. Daca iti place fi atenta cand preda... engleza este o limba frumoasa si usoara daca o inveti. Si eu am dat test la engleza recunosc nu am stiut tot dar totusi am facut ceva si mie imi este frica de nota pe care o sa o iau si daca e o nota proasta. Data viitoare o sa incerc sa iau un 10. Sper ca te am ajutat draga mea. Te rog da mi funda

1 răspuns:
| Andrrreeeea a răspuns:

Heii, si eu am fost in aceeasi situatie ai putea sa rogi profesoara/profesorul sa iti dea niste exerciti in plus de facut ceva de genul o sa te ajute cel putin m-a ajutat pe mine! Multa bafta in continuare. Funda?