| superpissy40 a întrebat:

Azi am fost la scoala pentru a vedea ce note am luat la examen.La romana am luat 8.50 si la mate 8.35.La mate spre deosebire de simulare am luat mult mai mult, dar la romana am luat foarte putin spre deosebire de simulare.Contestatie nu fac pentru ca nota poate sa fie mult mai mica.Mi-am calculat si media de admitere si mi-a iesit 8.68.La ce licee ma pot duce? As putea sa merg la Elena Cuza, tinand cont ca anul acesta mediile vor scadea(ultimul admis la Elena Cuza a avut media 9.14)? Funda happy

Răspuns Câştigător
| AssaSinNKidD a răspuns:

Heii. Nu ai specificat orasul in care esti. Eu nu cunosc liceele de acolo. Azi si eu am aflat notele si. Am luat premiul 2 cu media 9.80 si in examene am luat : 7.10 romana si 8.20 romana. sad. Si mi-a iesit media de admitere 8.24. sad. Da, normal ca ai sanse. Daca acum examenele reprezinta 75% e ca si cum ti-ar scade 50 de puncte din nota pentru admiterea la liceu. Deci, eu zic ca poti intra. Incearca, nu ezita.

Sper ca te-am ajutat. Fundita? :*

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate vrei să precizezi şi din ce localitate este liceul.
Dă acest detaliu, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| superpissy40 explică (pentru bursuc001):

Din Bucuresti.

| bursuc001 a răspuns (pentru superpissy40):

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 :)

Poţi scrie pe Fişa cu opţiuni orice liceu doreşti - preferabil cu medie sub 9 :)

Vezi lista liceelor şi mediile din 2013 ( în ordine descrescătoare ) la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/alege-liceu-pas-2?county_id=10&page=3

După părerea mea, ai şanse de a fi admisă şi la Colegiul Naţional "Elena Cuza"!

O seară frumoasă.

| Lαrisα a răspuns:

Toata lumea vrea la Cuza. laughing E diferenta destul de mare si nu stiu daca sunt sufiecente locuri. Poate ai sanse sa intri, daca sunt medii mici.

| bogdan2873 a răspuns:

Asa si ce vii aici sa te dai mare cu notele tale laughing
bine mai asasin asa am luat si eu numai ca 8:10 al mate si 7.10 la romana happy