| anonim_4396 a întrebat:

Azi s-a intamplat un lucru care nu mi-a placut deloc ` am un coleg care este destul de destept ` la inceput credeam ca este un idiot dar ma uimeste pe zi ce trece, astazi mi-a adresat o intrebare si nu am inteles-o prea bine si aveam un lapsus si nu puteam sa-i spun raspunsul. el s-a uitat cudat la mine de parca eram ultima proasta si m-a deranjat, nu vreau sa-i arat cat de desteapta sunt eu sau altceva insa ce as putea face sa ii arat ca nu sunt proasta (cum probabil asa crede), trebuie sa precizez ca am note bune la scoala insa cateodata ma pierd si arat ca o proasta straight face ` cum i-as putea arat ca sunt inteligenta (si asa sunt, dar numai ca ma pierd) ce expresii i-as putea adresa?

7 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Fi tu insuti.
Daca nu reusesti, obisnuieste-te cu adevarul. happy
Oricum, daca ai aplica ceea ce citesti aici, nu ai fi altceva decat o prefacuta.

| 4b a răspuns:

auzi domn'soara... i-a spune-i asa la desteptacinea aia de baiat:'' bah, tu te compari cu mine? tu nu vezi cat esth pe langa mine mah?laughing ia pastreaza tu figurile pentru acasa...PAAAAAAAAAlaughing ''
PS: ai grija cum iesi daca te pune naiba sa-i sp ce am bolborosit euhee hee

| Triunghi a răspuns:

Nu e nevoie sa ``te faci`` mai inteligenta. Spune-i ca nu iti pasa parerea lui. Ca oricum tu tot ramai deasupra lui. A stiut ceva in plus? Si ce?! Adevarul e ca nu ai cum sa le stii pe toate happy

| laurentiu a răspuns:

Vrei sa faci intrecere in desteptaciune, sa te evidentiezi?
daca vrei sa pari desteapta atunci nu te da desteapta fiindca nu o sa fi si lasa sa vada alti fara sa le tragi tu atentia,
te pierzi din cauza emotilor iar asta nu rezulta ca esti proasta cum spui tu, si mi se pare fara sens ce ai spus, incearca sa iti controlezi emotiile si sa fi tu personal!

| haiZI a răspuns:

Daca esti asa desteapta nu inteleg de ce te blochezi?, Poate esti tu sarguincioasa, studiezi, ai cunostinte dar puterea ta de intelegere nu e pe masura din moment ce nu-ti gasesti cuvintele, sau nu reusesti sa argumentezi.pa pa

| jump a răspuns:

Salut. Fara suparare, dar daca cineva de site/din alta parte ti-ar spune ce sa-i spui, nu cred ca asta te`ar face mai inteligenta. daca esti asa de inteligenta cum pari si crezi, ar trebui sa stii ce sa-i zici lasand timiditatea sau chestia asta care`o ai cand te pierzi.

zi frumoasa.

p. s.:cand se mai intampla cazuri d`astea cu intrebari capcana sau lapsusuri, nu ezita sa ceri raspunsul. un om daca nu stie si intreaba, e prost doar 5 minute. dar daca nu intreaba, din mandrie, e prost toata viata.

| Giulia_7179 a răspuns:

Stai 2-3 secunde si gandeste-te inainte sa raspunzi. Expresii pff: Ai formulat-o de acasa? Ti-o luat mult sa te gandesti? etc etc...