| mamaluidebac a întrebat:

BAC / BACALAUREAT
Salut, sunt din Iasi si am o intrebare, acum 2 zile la competente digitale am fost asezat langa un coleg, si m-a strigat sa-l ajut, si m-am intors, acest lucru a fost prins pe camera! Daca suntem eliminati, putem fi eliminati doar in timpul in care suntem in sala? sau putem fi eliminati cand am dus lucrarea!? sau putem fi eliminati cand vor ei?

E posibil sa pot fi eliminat dupa bac? Adica sa se uite cineva pe filmare sa vada, si sa zica "pe asta il eliminam "

E in interesul supraveghetorilor ca dupa bac sa nu se spuna ca am copiat sau miscat? Asta ar fi in interesul lor zic eu! helpz

Cu siguranta va primi funda un raspuns BAZAT!

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut. Ai dreptate este in interesul lor. Din cate am inteles, dupa ce se termina circul asta cu competentele digitale, orale si asa mai departe, se trage o linie.Si atunci verifica,camerele. Toate astea se intampla inainte de probele scrise, pentru ca daca pici la o competenta de-asta, nu poti sa intri in cele scrise(cred ca stiai deja asta). Sau o sa intri in probele scrise, si daca le iei cu nota de trecere, nu o sa-ti primesti diploma de BAC.Pentru le-ai picat pe cele digitale, o sa trebuiasca sa le repeti. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Eu cand am dat anul trecut proba la TIC i-am spus aluia de langa mine toate rezolvarile si ghici. A luat avansat.
Asa ca, don`t worry

| maria6 a răspuns:

La competente nu se pica. Exista numai mediu, avansat si experimentat.

| Noodlez a răspuns:

Eu iti spun sa te relaxezi. Doar daca n-ai un ghinion urias cu comisia de evaluare, altfel n-o sa patesti nimic. Chestiile astea sunt trecute putin cu vederea in Romania, la competente vorbind, iar camerele au multe unghiuri moarte in salile de clasa. Stai linistit ca n-ai ce pati. Concentreaza-te pe probele ce urmeaza acum.

| mamaluidebac explică (pentru Noodlez):

Multumesc pentru raspuns!

| mamaluidebac explică:

Multumesc mult pentru toate raspunsurile si pentru sustinere! Imi ramane doar sa sper ca o sa fie cineva orb pentru mine sau ca inregistrarea o sa fie ingropata :X! BAFTA VOUAAA