| mirelaaaaaa a întrebat:

Acum am terminat clasa a8a si sunt intr-o mare dilema. Dupa aflarea rezultatelor as putea intra la Stiinte Ale Naturii sau Comert.As vrea la stiinte pentru ca este un liceu mai bun dar nu imi place deloc chimia si fizica si nu stiu daca o sa fac fata dar partintii imi spun sa merg aici pentru ca este mai bun. La comert este liceul mai slab dar stiu ca aici sunt materii de baza la care ma descurc mult mai bine.Ce ar trebui sa aleg?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"La comert este liceul mai slab " - tu ești de o asemenea școală?

| Nirvanaaa a răspuns:

Ieși din zona de confort și mergi pe științe părerea mea. Nu la toate materiile la care ai fost bun in generală, vei excela in liceu. Și poate va ajunge sa îți placa fizica și chimia( mie chiar mi-a placut fizica in liceu deși am urat-o in generală) Dacă nu, te poți muta in semestrul 2. Măcar stii ca ai încercat.

| mirelaaaaaa explică (pentru Nirvanaaa):

Mersi o sa ma gandesc mai bine ce o sa aleg

| Alexx234qw a răspuns:

Depinde...
Eu sunt pe stintele naturii. Ideea e ca pe acest profil faci multa fizica, chimie si mate. Nu le faci la dificultate prea mare, dar faci multe ore pe saptamanaa (adica 3 ore pe saptamana fizica si 4 chimie).