| Paulaaaaaaaaaa a întrebat:

am aproape 16 ani si studiez la un liceu cu profil veterinar, iar in viitor imi doresc sa urmez o facultate de medicina veterinara undeva in strainatate, mai exact undeva in Anglia. Imi puteti da niste nume de facultati, va rog, si as mai vrea sa stiu daca se intra pe baza unor examene de admitere, a mediei de la bacalaureat sau din liceu.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

La tot se intra pe baza mediei. pune-te cu burta pe carte barem sa ai rezultate cat mai bune ca se mai schimba standardele pe viitor. bafta!
poate ramai si pe la noi prin Romania ca nu prea avem nimic bun!

| Paulaaaaaaaaaa explică (pentru Gdeni):

Pot sa zic ca sunt cu ''burta pe carte'', dar eu vreau doar sa studiez in Anglia, iar apoi sa vin in Romania si sa imi deschid o clinica pentru animale de companie si animale de ferma