| Dyutzza a întrebat:

Am bagat dosarul la patru facultati si joi ma duc sa-mi confirm locul la facultatea dorita, dar intrebarea mea este daca trebuie sa-mi retrag dosarele de la celelalte trei facultati? Mentionez ca nu am depus actele originale in niciun dosar. Multumesc frumos.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu sa le retragi dar ar fi bine, avand in vedere ca ar putea fi folosite de altcineva si ai putea avea unele probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e obligatoriu sa le retragi, dar totusi sunt actele tale si ar fi bine sa le recuperezi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este "obligatoriu" să retragi acele dosare, dar este RECOMANDAT să o faci!

Toate cele bune.

| PeFuga a răspuns:

Nu este obligatoriu sa le iei. Dar daca ai dat bani pe legalizat hartiile alea poti sa mai faci 3 drumuri ca sa le aduni pentru ca or sa iti mai foloseasca si alta data tongue
Altfel, important este sa iti duci actele in original la facultatea la care vrei sa ramai si sa confirmi locul happy
Multa bafta!

| miTzuliK93 a răspuns:

Daca nu sunt originale, le poti lasa acolo, nu e nicio problema, dar e mai indicat sa le iei. Totusi, sunt niste documente legalizate.

| Dyutzza explică (pentru miTzuliK93):

Am citi pe site-ul facultatilor unde am bagat dosarele, ca daca nu confirm locul cu originalele, voi fi eliminata definitiv si ma gandeam ca nu mai e nevoie sa le mai si scot... Ar fi vreo problema daca nu le-as scoate, avand in vedere ca sunt copii legalizate?