| AlinutzaAlina1999 a întrebat:

Buna am intrat la liceu pe profilul stiinte ale naturii.Eu nu mi.am dorit acest profil dar am fost obligata de parinti.În clasa a8a nu am facut deloc dar chiar deloc fizica si chimia(profa de fizica satea pe telefon, iar in ora de chimie faceam matematica|)La chimie nu mai stiu nici o reactie.Îmi e groaza ca voi ramane corijenta sau doamne fereste repeteta.Eu mi.am dorit stiinte sociale, dar cum v.am spus si mai sus parintii nu mi.au permis.Ei cred ca cu umanul mori de foame lucru total neadevarat in opinia mea.

AS VREA SA VA ROG SA IMI EXPLICATI IN MOD DETALIAT REACTIILE CHIMICE SAU SA IMI DATI SITE.URI DE UNDE MA POT DOCUMENTA

Răspuns Câştigător
| BackAgain a răspuns:

Te inteleg perfect laughing Eu am terminat SN acum doi ani si la toamna trec in anul III la Farmacie, dar cand am intrat la liceu eram relativ paralela cu chimia (eh, stiam si eu sa calculez o masa molara sau o concentratie). Depinde de prof(a), dar in general te iau cam de la zero, trebuie doar sa stii simbolurile si cativa compusi de baza (gen H2O, H2, O2, HCl, NaOH). Depinde si de nivelul clasei, dar, sa fim serioase, cata chimie se face pe bune in generala?

Oricum, daca vrei iti poti explica niste chestii numai sa gasim un mod de comunicare mai potrivit decat TPU. Mail sau Skype, de exemplu.

| AlinutzaAlina1999 explică (pentru BackAgain):

Multumesc mult cam atat stiu si eu sa calculez concentratia, si masa moleculara... Sper ca o sa ne ia de la 0

1 răspuns: