| skribd a întrebat:

Buna TPU! am intrat la liceu si sunt clasa a 9 a la profilul real stiinte ale naturii.eu nu mi as fi dorit aici deoarece mie imi place informatica.mi as fi dorit mate info dar media era 9, 15 si eu am avut 9, 12.Sa raman aici sau sa ma transfer la mate-info? Stiu ca poti sustine bacul si la info aici dar nu ma inteleg cu chimia

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci ce vrei, cei care-ti raspund pot avea alte preferinte.
In conditiile reglementarii actuale privind transferul te vei putea transfera abia in vacanta de vara, daca media de promovare a cl. a IX-a este cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer si cu sustinerea unor examene de diferente.
Reglementarea actuala ar pute fi schimbata, avand in vedere ca acum este in vigoare o noua lege a invatamantului preuniversitar, nr.198/2023 si ar trebui sa apara o noua reglementare privind transferul, desi eu cred ca nu o sa se schimbe mult actuala reglementare.

| Nefertiti369 a răspuns:

Părerea mea este sa te transferi totuși la profilul care îți place, pentru ca e mai mult ca posibil sa suferi in viitor, din cauza lipsei tale de afinitate pentru materiile de la științele naturii. Daca poți, transfera-te.

Întrebări recente