| anonim_4396 a întrebat:

Am licenta anul acesta si sa ma asigur ca am lucrarea 0% plagiat, as vrea sa folosesc un detector antiplagiat (sa pot sa modific sau sa reformulez daca ceva e inneregula). Imi puteti spune daca e ok daca-l folosesc de mai mult de 2 ori? Imi e frica ca daca folosesc de prea multe ori o sa-mi bage lucrarea in baza lor de date si cand o sa o prezint o sa rezulte ca am prezentat-o deja sau 100% plagiat. Nu prea inteleg cum functioneaza sistemul, profesorul coordonator mi-a spus ca e bine sa-l folosesc de maxim 2 ori. Va rog lamuriti-ma.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Din cate am inteles nu prea este bine sa folosim programul de plagiat descarcat de pe net deoarece iti stocheaza lucrarea.Profesoara care iti coordoneaza lucrarea ar trebui sa aiba acces la program de plagiat care il are facultatea, asa ca aproape cand termini lucrarea mergi la ea.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu stii ca ai scris singur/a licenta... de ce ti e frica de plagiat?

| Danielaiosif a răspuns (pentru suntserios):

Sunt termeni si definitii pe care nu pot sa le reformulez eu. Plus ca toate informațiile le iau din carti/articole nu e ca si cum le inventez eu.