| Anonima8943 a întrebat:

Am nevoie de ajutor de la cei care au dat bacul la sociologie. Cum v-ati pregatit? Ce note ati luat? E necesar sa faci meditatii pentru o nota mare?

1 răspuns:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu trebuie sa fii dat bacul la această materie ca sa iti spun daca sa faci meditatii sau nu. Asta e in functie de tine, daca consideri ca stii ce sa inveti si poti sa inveti singură, ce rost are sa mai faci meditații? Si tu crezi ca daca faci meditatii, e neapărat sa iei si nota mare? Asta e in functie de cat intelegi tu materia si de cat de mult înveți, nu daca faci meditatii sau nu. Am avut un coleg care a facut meditatii un an si jumatate la matematica ca un profesor bun si a luat in simulare 1.90 iar cand a dat proba 5.90; alt exemplu, am avut coleg care a facut vreun an meditatie la biologie tot cu un profesor bun si a luat 4 la bac. Iar eu fara meditații, am luat 8 la biologie si am învățat trei saptamani acasă pentru toate cele 3 probe scrise pe care le-am avut si le-am luat pe toate din prima, iar respectivii cu peste un an de pregătire la doar o materie, nu la 3, nu au fost in stare sa ia nota mare ( cel care a luat 4 nici macar nu a trecut la materia respectivă pentru ca trebuie sa iei cel putin 5 ).