| adrianaiuliana a întrebat:

Am nevoie de o părere.
Doresc să mă înscriu la Facultatea de Litere, limba și literatura română+ o limbă și o literatură modernă- franceză/germană/ spaniolă/ italiană.
Eu am studiat franceza și engleza la școală. Problema este că nu mă descurc, aproape deloc, la franceză, dar presupun că la germană, spaniolă sau italiană profesorii te iau de la 0. Ce îmi recomandați?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu am facut franceza la Facultatea de Geografie si ne-a luat de la 0 pe toti. Daca vorbesti de UB s-ar putea sa faci cu aceeasi profa (Doamna Bordea) din cate cred eu, deci o sa fi luata de la inceput. Cel mai bine ar fi sa intrebi pe Facebook pe grupul de admitere. Acolo sunt studenti din ani mai mari care se ocupa sa raspunda intrebarilor viitorilor boboci.

| infinitylove99 a răspuns:

Eu sunt la Litere, Română Engleza. Dacă nu te descurci la Franceză îți recomand să dai la Engleză. Mie îmi place foarte mult. Daca mai ai nevoie de sfaturi dă-mi un mesaj.