| Legos a întrebat:

Buna! Am o intrebare legata de proba de bac la geografie.E greu si e mult de invatat? Daca ma pun sa invat de acum si eventual sa merg si la niste meditatii pot trece macar? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Geografia nu-i grea deloc, dimpotriva, este foarte usoara si frumoasa.
Trebuie doar sa te focusezi pe invatat si sa elimini tot ce te poate distrage (elimini telefon, televizor, computer si tableta).

La geografie nu ai nevoie de meditatii, ca nu poate invata profesorul pentru tine, tu avand deja manuale din care trebuie doar sa pui mana sa citesti si sa memorezi ce citesti, dar sa intelegi logic, ca sa poti sa retii materia.

| Nirvanaaa a răspuns:

După părerea mea, dacă înveți ce ți se da la meditatii și chiar depui efort și înveți și acasa, il iei cu nota mare.

| antoniaidk a răspuns:

Din punctul meu de vedere, e ușor la geografie dacă ai înclinații de genul, adică nu trebuie sa înveți special pentru bac, pentru ca tu anumite informații le știai deja.normal ca poți trece,dacă vrei vei reuși,mie îmi place geografia
Și pot sa zic ca am avut și posibilitatea sa merg in multe tari,m-au plimbat părinții meilaughing) pentru mine e ușor,dacă crezi
Ca te ai descurca la alta materie
Mai bine poți încerca alta materie, evident, poți și sa tocesti, dar sfatul meu este sa alegi ceva ce Îți place, așa învățatul va deveni o plăcere.