| maliska777ma97 a întrebat:

Am o intrebare poate cineva o cunoaste sunt cetatean al Moldovei si vreau sa ma casatoresc cu prietenul meu la fel din Moldova dar are Cetatenie Romana imi spuneti va rog cine cunoaste unde ne putem casatori ca sa mi se permita si mie sa plec in impreuna cu el in Germania pe mai mult timp si sa am posibilitatea de a lucra?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca va veti casatori in Romania s-ar putea ca obtinerea cetateniei romane si de catre tine, sa fie mai usoara si/sau mai simplu de acordat, pe baza documentelor de casatorie emise de autoritatile romane. Parerea mea. Bineinteles neautorizata. big grin

| maliska777ma97 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu am depus la cetatenie romana am deja un an si 3 luni dar pana imi va veni scrisoarea pana ma voi inregistra la juramint aproximativ inregistrarea e cam peste vreo 5 luni apoi trebuie sa depun pentru buletin roman sa mai astept o luni si jumate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ai vreo prietenă care vrea cetățenie română și să muncească tot așa în afară? Pe unde va găsesc eu pe voi astea care vreți să faceți ceva cu viața asta? Văd că pe internet, FB, site-uri de matrimoniale nu prea vă găsesc...

| maliska777ma97 explică (pentru anonim_4396):

Iti vine pofta dr Moldovence? rau cauti. cine cauta gaseste la noi Majoritatea se folosesc de Odnoklasniki.ru acolo este si limba romana va puteti folosi. succes

| anonim_4396 a răspuns (pentru maliska777ma97):

Adica de ce caut rau? Pana acum in general astea mi-au mai raspuns pe site-uri si am mai avut ce discuta...

| maliska777ma97 explică (pentru anonim_4396):

Nu totte fetele sunt la fel. Unele se gindesc ca exista aceasta distanta si de aia nu prea doresc pe cineva din alta tara. Dar de fapt e fain sa ai o persoana draga din alta tara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru maliska777ma97):

Eu caut ceva de oriunde, numai sa fie si sa-mi placa, nu ma intereseaza ca-i Romania, ca-i Moldova. Si de gasit am mai gasit (asa cu problemele mele cum sunt) atat ca toate care vor ceva serios sunt cu obligatii... Si eu la moment asa ceva inca nu-mi permit. Cat despre distanta, de aia, poate vor cetatenie Romana... happy Eu aici am nevoie de cineva, poate pe viitor, peste cativa ani, inapoi in tara cu un rost in viata asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa, mersi de site-ul ala happy Poate acolo oi avea ceva noroc in sfarsit. Tocmai mi-am facut cont tongue

| maliska777ma97 explică (pentru anonim_4396):

Mereu cu placere. Acolo sunt majoritatea fetelor Moldovence. Succes