| Valentin445 a întrebat:

Sunt in clasa a opta si nu prea stiu franceza si nu stiu ce o sa fac la liceu.In generala nu prea primim teste la franceza dar daca ma duc la un alt liceu si o sa ne dea teste la franceza s-ar putea sa nu le iau.Ar trebuii sa invat macar 50-100 de cuvinte? sa pot luat cel putin note de 6-7.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Ma faci sa rad laughing, de asta iti faci tu griji? Bacalaureatul nu se da la franceza, adica se da si engleza sau franceza la alegere dar e o simpla competenta, primesti calificative intre A1-si B2, adica e fara nota.
Eee, o sa le iei.Ca o sa faceti un capitol sau doua si testul.O sa inveti pe parcurs.Mai bine ti-ai face griji la mate,fizica,chimie, obiectele de care le este frica celor mai multi...
Deocamdata concentreaza-te pe evaluarea nationala mai, lasa franceza. Daca vrei poti sa inveti la vara, sau de la toamna incolo, o sa ai timp cat lumea.Bafta! happy

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Multumesc pentru fundita! Succes la examene! happy

| Valentin445 explică (pentru Floreenofficial):

Cu placere! Mersi mult. O sa invat macar 10 cuvinte pe zi laughing) ca sa pot face fata happy

| Floreenofficial a răspuns (pentru Valentin445):

O sa faci! happy Succes! happy

| Anonimul8297 a răspuns:

Sunt in ziua de azi o multime de cursuri gratuite pe internet. Totul e doar sa vrei.

| TheGosthSniper a răspuns:

Omule am eu o metoda incearca sa iti setezi pc-ul in franceza dupa ai sa inveti incet incet si pe net sa cauti pe google in franceza etc si poc stii limba francezawinking la mine a mers, funda?( dupa il poti seta in romana / engleza inapoi)