| Anonim1447799 a întrebat:

Buna,am terminat a 12-a, filo, sunt foarte nehotărâtă ce vreau sa fac mai departe, as dori sa fac ceva la distanță, m-am gândit sa incep facultatea de pedagogie (la distanță) sau o postliceala de farmacie. Ce credeți ca ar fi mai ok? Cam ce salariu se ia după ce termini postliceala?

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Daca nu esti hotarata ce vrei sa faci, iti sugerezi sa te mai gandesti si sa aplici la anul la o facultate. Pana la anul angajeaza-te undeva si strange niste banuti. Daca esti pasionata de pedagogie/invatamant, angajeaza-te intr-o scoala sau gradinita (privata sau de stat) ca secretara, asistenta office, sau ce job gasesti unde nu iti trebuie studii. Asa o sa vezi si daca iti place sau nu cum se desfasoara lucrurile intr-o unitate de invatamant.

Postliceala de asistente are avantajele si dezavantajele ei, ideea e ca acolo intra orice prost caruia nu ii trebuie nici Bac-ul luat si niciodata nu vei avea salariul la fel de mare ca un absolvent al facultatii de asistente (spre exemplu)