| Codrutsa a întrebat:

Am terminat clasa a 8-a si vreau sa merg mai departe la conta. Imi puteti spune cam cum e materia si practica? Multumesc mult. Ofer funda! :*:*

Răspuns Câştigător
| Schatten a răspuns:

Eu acum trec a 10-a si sunt la contabilitate. Este usor, atata timp cat iti place si vei intelege de la inceput. Bineinteles, daca ai noroc si de un profesor care stie cum sa iti predea. Pe langa orele de contabilitate noi mai facem si doua module: "Organizarea Unitatii Economice" si "Calitatea Produselor Si Serviciilor", care sunt usoare. Practica am inceput-o acum o saptamana, dar in primul an vei face ceva teorie in primele ore si dupa o sa recapitulati materia din clasa a 9 a, care nu este foarte multa. Ce este naspa in practica, veti face 3 saptamani, abia dupa ce se va termina scoala. Nu stiu daca asa este in fiecare scoala cu acest profil, dar noi, practic intram in vacanta de pe 8 iulie. Mie una mi se pare destul de placut si de usor si nu regret alegerea facuta. happy

1 răspuns:
| pufoasa a răspuns:

Pai materia in clasa 9 ii usoarahee heedar treptat treptat incepe sa fie "putin" mai greuta si practica mi se pare ca incepi sa faci din cls 10 eu am avut noroc ca am facut numai din cls 11 :p [si eu am fost la profil contab] sper ca ti-am fost de ajutor happy:*