| MarianaMadu a întrebat:

Anul acesta intru in clasa a IX-a. Din cate stiu se va schimba programa si din cauza sau datorita acestui lucru cred ca se va schimba si bibliografia...stiti cumva care este noua bibliografie (daca este una noua, iar daca nu care este cea veche)? Si inca ceva: daca profilul e filologie, bibliografia se schimba. Daca da, cum? Multumesc mult!

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Vorbesti de programa si de bibliografie, dar nu spui la ce materie te referi. Un biet detaliu, nesemnificativ pentru tine, se pare. Poate fi romana, limbi straine, istorie, geografie, latina si inca vreo 7-8.
Si...da si tu o cautare pe DEX online sa vezi exact ce-i aia bibliografie.

| MarianaMadu explică (pentru ardnaxur1961):

Si uite ca a rasarit si desteptul anului...frate,cine vrea sa inteleaga, intelege si cine vrea sa ma ajute, ma ajuta...lasati la o parte atitudinea asta de superiori ca nu e niciunul mai destept decat altul daca scrie un raspuns doar sa se dea mare ca stie nu stiu ce lucru.

| Ionelarebela a răspuns:

Iti las id-ul meu: georgy_rebela1996.Eu tocmai am terminat clasa a IX-a. Daca reusesc sa le gasesc te ajut. pupici.