| pufuletele14141414141414 a întrebat:

As dori si eu facultati, in Bucuresti, fofilul uman, dupa terminarea carora voi avea un loc de munca stabil si cu un salariu bun! Multumesc!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio facultate din lumea asta (exceptand o cariera militara sau in politie) nu iti ofera loc de munca. locul de munca ti l gasesti singura in functie de cat de buna esti in meseria aia, cate ai invatat in facultate, cum treci de interviurile de angajare samd

| pufuletele14141414141414 explică (pentru suntserios):

Am inteles. Dar ce facultate imi puteti recomanda? Ce anume se cere? Din ce domeniu poti castiga un salariu destul de bun?(tinand cont ca am profil umanist)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti recomandam sa urmezi o facultate care te atrage pe tine si nu sa urmezi facultate in functie de niste zvonuri pe care le citesti pe net. Daca nu te pricepi ceva si nu faci din placere nu vei avea niciun salariu bun.

Si ca sa iti raspund totusi, probabil facultatea de drept iti ofera cele mai bune posibilitati in domeniul umanist

| pufuletele14141414141414 explică (pentru suntserios):

Am inteles. Iti multumesc mult!

| neutrino a răspuns:

Nu mai exista facultate civila care sa-ti asigure un loc de munca stabil si bine platit.

| pufuletele14141414141414 explică (pentru neutrino):

Am inteles. Dar in general, ce facultati imi puteti recomanda? Ce se cere cel mai mult si ma poate ajuta pe viitor.Nu vreau, de exemplu, sa fac o facultate intr-un anume domeniu, iar locul de munca in alt domeniu. Ar fi aiurea laughing

| Clantza a răspuns:

Nu exista "loc de munca stabil cu salariu bun" in Romania xD