| Andreea_Emy_1994 a întrebat:

Buna
As vrea sa ma transfer la un liceu cu filiera tehnologica ...eu fiind pe aceiasi filiera dar la alt liceu si profil diferit...ce ar trebui sa fac? Ce-mi trebuie pentru a ma transfera? Trebuie sa dau competente la module? Si cum e cu mediile de admitere?
Va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1.Pentru a te transfera este nevoie ca cererea de transfer, semnata de unul dintre parinti si adresata Consiliului de administratie al scolii la care doresti transferul, sa fie aprobata.
2. Conditiile generale ale transferului, inclusiv conditia de medie, le poti afla daca citesti Capitolul IV-Transferul copiilor si elevilor din ROFUIP :http://cnaob.org/docs/legislatie/rofuip_2016.pdf
3. In cazul in care schimbi profilul si specializarea vei sustine examene de diferenta la acele discipline/module pe care nu le-ai studiat la profilul/specializarea de la care pleci.

| iMihaii a răspuns:

Din cate stiu eu, daca e acelasi profil, nu trebuie sa mai faci nimic decat sa completezi niste acte care ti le ofera secretara liceului. Daca e alt profil trebuie sa dai niste teste din specializarea profilului.