| Bambi123 a întrebat:

As vrea sa stiu daca cumva la facultate nu intru la buget pot sa aleg sa merg la taxa daca nu am fost admis la buget? Sau daca nu intru la buget ( si la taxa locurile sunt ocupate) nu mai am sansa?
Sa imi explice cineva mai pe larg va rog?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La facultate se intra in ordinea mediilor de la examenul de admitere, intai se ocupa locurile bugetate si apoi cele cu taxa (daca exista la respectiva facultate). In cererea de inscrie va trebui sa mentionezi ca doresti sa intri si pe loc cu taxa.

| Bambi123 explică (pentru Ioandelasal):

Aa deci se poate sa scriu ca vreau si la buget si la taxa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bambi123):

Sigur ca se poate, dar numai daca facultatea respectiva are locuri si cu taxa.