| lalaone a întrebat:

Buna!
Care credeti ca e cel mai usor mod de a invata o poezie?

Va rog sa imi spuneti.
Am de invatat una pana maine!

Răspuns Câştigător
| andreicaia99 a răspuns:

Eu invat când sunt odihnit si o iau pe bucati! invat prima strofa o repet de 5 ori si când o stiu la perfectie trec mai departe dupa ce invat a doua strofa le repet pe ambele si tot asa! funda?

| lalaone explică (pentru andreicaia99):

Da.

| lalaone explică (pentru andreicaia99):

Incerc sa vad daca merge!

| andreicaia99 a răspuns (pentru lalaone):

Crede-ma ca merge! succes!

| lalaone explică (pentru andreicaia99):

OK!

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai ușor mod este gândindute la ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o melodie care iti place cel mai mult si o ingani mereu vrand nevrand? Pune versurile pe acea melodie.

| lalaone explică (pentru anonim_4396):

Tare!

| anonim_4396 a răspuns (pentru lalaone):

Crede-ma ca eu am invatat si tabla inmultirii cand eram cls a 2-a pe fond muzical. Mai ales acuma cu melodii rap se invata foarte usor. De ce nu si o poezie pe o melodie a carui versuri nu le stii. Puune versurile astea.Vezi cand reciti in fata lumii sa nu incepi sa canti.Lol.

| Lolităăăă a răspuns:

Pai, daca esti usoara la cap vei invata repede. Si eu am de invat una cu 6 strofe lungi pentru poimaine. Tot ce e de facut este sa o citesti de mai multe ori. Si inveti strofa cu strofa. Asa o s-o sti perfect. Bafta la invatat!

| Georgiana_Radu_1991 a răspuns:

Te scoli mai devreme dimineata cu vreo15 minute si citesti de 4-5 ori si o sa o sti

Funda?