| UniUnicornul6373 a întrebat:

Care dintre țările următoare credeți voi că poate deveni o putere mondială sau regională și de ce?:SUA,China,Rusia,India,Brazilia, Japonia.

Răspuns Câştigător
| NuCitescNotificari a răspuns:

India poate deveni o putere regionala si mondiala pentru ca e in curs de dezvoltare, e o putere nucleara, si putere spatiala

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cam toate sunt puteri regionale.

| PainTech a răspuns:

Cum adica va putea deveni? SUA, China si Rusia ce sunt?

| UniUnicornul6373 explică (pentru PainTech):

Și eu m-am întrebat asta dar dacă așa a întrebat profa, eu ce să fac?

| JicaContra a răspuns:

Wow, bun venit pe pamant!
aici pe pamant urmatoarele tari SUNT DEJA puteri mondiale in momentul asta matret:

SUA, China, Rusia

cat despre restul, NU, nici una, India si Brazilia sunt in varful topului cu cel mai mare numar de saraci si cea mai mare diferenta intre saraci si bogati

iar economic Japonia a fost mare putere prin anii 1980 cand au venit cu niste chestii ABSOLUT REVOLUTIONARE in afaceri, si se credea ca vor deveni global conducatorii economici ai lumii, dupa aia SUA a luat masuri, insa si in ziua de azi masinile japoneze sunt cele mai bune, fiabile la pret bun
insa militar, NU, NICIODATA NU VOR FI MARE PUTERE, sunt oameni in Japonia care vor cu tot dinadinsul sa nu mai ajunga la putere cei care vor razboi, dupa ww2 cand generalul MacArthur a ajuns sa preia puterea in Japonia, primul ministru l-a rugat in lacrimi sa faca in asa fel incat tara lui sa nu mai poata purta razboi... VREODATA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se știe încă. Vom afla. Al treilea război mondial e în curs de a se declanșa, trebuie doar să-și piardă mințile "marii lideri".

| xilef123 a răspuns:

Sunt deja toate pe care le-ai enumerat