| emyllya a întrebat:

Ce este violenta? Cum se defineste? Va rog! Vreau raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Violenta eu o definesc asa: O modalitate prosteasca, prin care un/o barbat/femeie o foloseste, ca sa-si descarce nervii, sa "invete" o lectie pe cineva, si chestii, care nu implica gandirea, si care nu necesita mult creier.
Deci pot spune ca este o prostie, si cel care recurge la violenta pentru orice chichita si bate doar pentru a se face respectat, are mai putin de sfert de creierwinking

1 răspuns:
| 이벨 a răspuns:

"VIOLÉNŢĂ, violenţe, s.f. 1. Însuşirea, caracterul a ceea ce este violent (1); putere mare, intensitate, tărie. 2. Lipsă de stăpânire în vorbe sau în fapte; vehemenţă, furie. 3. Faptul de a întrebuinţa forţa brutală; constrângere, violentare; siluire; încălcare a ordinii legale. ♦ Faptă violentă, impulsivă"