| Username204 a întrebat:

Bună, cei care sunt la profil de științe ale naturii, cam ce capitole ar trebui sa repet la matematica, chimie, fizica și biologie? Intru în clasa a 9 a și vreau sa fiu pregătit

Răspuns Câştigător
| Chriss203 a răspuns:

Salut. Nu trebuie să repeți niciun capitol.
La matematică începeți cu algebră și vectori, ceva ce nu s-a făcut în generală.
La biologie cu citologie (studiul celulei) și genetică + o parte de biologie vegetală.
Chimia este anorganică și va fi predată în alt format față de școala generală, la fel ca fizica, unde veți începe cu mecanica (materia de clasa a VI-a).

Eu zic că nu ar trebui să repeți nimic. Bucură-te de vacanță.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Eu admir foarte mult ca vrei sa repeti.Cred ca doar 1% din elevi fac asta.Succes la liceu!