Întrebare recomandată | PlasticMoon a întrebat:

Cum trebuie sa procedez daca vreau sa aplic la doua facultati pentru master? Am inteles ca la o facultate trebuie sa las actele in original (diploma, adeverinta de licent etc) si la cealalta trebuie sa duc o adeverinta de la facultatea la care am lasat actele in original. Este adevarat? Vreau sa aplic la doua pentru ca la cea la care as vrea este posibil sa intru la taxa si nu imi permit astfel incat as vrea sa am cealalta facultate de rezerva. Stie cineva cum se procedeaza? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Da, e adevărat. Într-o parte laşi copii legalizate şi adeverinţă că le ai pe cele în original la altă facultate.Acolo unde intri la buget trebui să depui actele în original.