| Aquafairybezelesiunicorni a întrebat:

Buna big grin. Sunt clasa a 8-a si as vrea sa dau la Pedagogie la educator-invatator... iar la facultate as vrea sa ma duc la psihologie. problema este ca colegele mele de clasa spun ca, daca merg la pedagogic nu pot face facultatea de psihologie ci trebuie sa urmez o facultate care este tot in acelasi domeniu cu pedagogia. Sunt usor confuza.... Imi puteti explica daca stiti, cum este pana la urma thinking.

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

Nu este adevarat ce iti spun colegele, poti urma orice facultate vrei. Eu la facultatea de psihologie am avut colegi care au terminat liceul pedagogic. N-ar avea de ce sa se fi schimat regulile.

7 răspunsuri:
| anisoara96 a răspuns:

Psihologia se leaga bine cu pedagogia, detaliile acestea nu prea conteaza

| trolololo a răspuns:

Te poți duce la ORICE facultate. Nu are importanta.

| rohax1310 a răspuns:

In special pentru psihologie ar trebui sa te duci la stiince sociale. Dar nu e departe pedagogia de psihologie. Succes in ce vrei sa faci!

| Aquafairybezelesiunicorni explică (pentru rohax1310):

Multumesc mult :*, deci este bine chiar daca merg la pedagogic?

| rohax1310 a răspuns (pentru Aquafairybezelesiunicorni):

Da, este bine. Mult noroc!

| meeaww a răspuns:

Nu conteaza la ce liceu ai terminat. Conteaza sa iti iei bacu. Daca iti iei bacu poti merge la ce liceu vrei tu :* Succes