| behappy a întrebat:

Buna!
Daca fac liceul la filologie intensiv engleza apoi presupunem ca vreau sa merg la Facultatea de Medicina trebuie sa dau diferente sau cum?

7 răspunsuri:
| QueenofLove a răspuns:

Buna.nu trebuie sa dai nicio diferenta.Dar la Facultatea de Medicina trebuie sa dai admitere care consta in biologie, fizica si chimie.Mult succes

| behappy explică:

@Paprik
Am spus "sa presupunem"...am dat un exemnlu. Vroiam sa stiu daca dupa ce termin la filologie pot sa ma duc la ce faculatate vreau. Multumesc pentru raspunsuribatting eyelashes!

| behappy explică:

REPET:Am spus "sa presupunem"...am dat un exemnlu. Vroiam sa stiu daca dupa ce termin la filologie pot sa ma duc la ce faculatate vreau.

| szmotovio a răspuns:

Ca sa intri la facultate vei da admitere.nu conteaza ce profil ai avut in liceu. admiterea e aceeeasi pentru toti, indiferent de profil, deci nu vei da diferente ci doar examen de admitere

| Paprik a răspuns:

Nu trebuie sa dai nicio diferenta.Am un coleg la politehnica care a venit de la designeri vestimentari laughing.
Problema e ca nu o sa inveti nimic la biologie si chimie unde va trebui sa dai admitere.Te-as sfatui sa mergi la bio-chimie.
Te poti transfera dand diferente la anumite materii sau chiar si fara diferente, acum depinde de fiecare liceu si de director!
Bafta!

| Paprik a răspuns:

Ai mult timp sa te gandesti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina e facultate serioasa. Crezi ca vei face fata cu recuperarile? mi se pare prea mare saltul.