| flinstone1994 a întrebat:

daca in primul an de facultate am fost la taxa si am trecut la buget, la inscrierea la a 2a facultate voi plati integral taxa sau doar pe jumatate? big grin

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Da, interesanta intrebare. Trebuie sa intrebi la cea de-a doua facultate. Probabil vei plati pentru ca in momentul in care vei fi la a doua facultate vei figura la buget cu prima. Dar are logica intrebarea ta, ar fi fost normal sa nu platesti taxa un an.

3 răspunsuri:
| CaLyStuu a răspuns:

Prima facultate e gratuita, dar daca esti destept. Iar a doua, nu mai e gratis, deoarece statul iti ofera o facultate.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar o singura facultate poate fi facuta la buget, a doua trebuie s-o platesti.

| angus35 a răspuns:

A doua facultate o platesti.Statul te sponsorizeaza doar la o singura facultate.