| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Buna, de ce materia de la bio pentru bacalaureat e mult mai usor de reținut (si e multa) in comparație cu comentariile la romana? Doar eu nu prea rețin comparațiile si caracterizările alea? Invat vreo 3 dupa trec la uramatoaree si le uit pe cele anterioare crying(((

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa iti faci fise tip rezumat, cu caracteristicile si toate cele pentru fiecare, apoi sa arunci zilnic un ochi pe ele.In felul asta nu mai uiti.

| Anonimafarahaz2 explică (pentru dullcat):

Nu m-am gandit la asta, mersi

| dullcat a răspuns (pentru Anonimafarahaz2):

Ai o groaza de resurse pe internet, mura in gura. :)) Foloseste-le. Unele din aceste persoane ofera ele fise gata facute. https://www.youtube.com/results?search_query=invata+pentru+bac+romana

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că materia la lb. romana e mai stufoasă și complexă fata de cea de la biologie.

| teclado a răspuns:

Nu e problema dai bac-ul în vara iei la câteva materii
Apoi dai în toamna mai iei la alte câteva materii
Apoi ai un an întreg până în vara următoare să te tot pregătești
Și ghici ce e mișto la asta
Tu anul următor o să dai doar la o singură materie
Dacă doar atât îți mai rămâne de luat
Sau la două materii
Si iei matematica de exemplu in vara anului următor
Si biologia peste încă un an

Nu sună tare rău de tot vestea asta că poți împărți bac-ul pe mai mulți ani!?

Chiar poți să faci un Hobby din treaba asta de a lua BAC-ul

Am un prieten care a reușit să ia ultima probă peste 5 ani
A tot dat de 5 ori
Și ultima dată a reușit

Mi-se pare că ai voie să dai de 5 ori până când trebuie să repeți tot bac-ul
Așa că dacă te grăbești în maxim 2 ani și jumătate dând de 2 ori pe an
Cu siguranță vei reuși să îl iei

Îți țin pumnii
Succesuri!

| Anonimafarahaz2 explică (pentru teclado):

Ai vrut sa pari interesant

| Anonimafarahaz2 explică:

Comentariile* uramatoarele* autocorectorul happy

| pisicutadiscordmiaumiau a răspuns:

Pentru ca biologia are sens și se leagă totul

la romana e asa, mai ciudat