| Andreidașchevici a întrebat:

Bună! De un timp tot iau note mici la școală la teste și acasă înainte de teste sau ascultat învăț mult și la test sau ascultare iau 4 sau 5. Ce am, cum pot să fac să iau note mai mari? Dau funda. Vă rog.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Doar invatand si acordand toata seriozitatea cartii, nu altor distractii.
Telefonul, tableta si computerul se inchid si se deschid numai in weekend, fiindca in timpul spatamanii nu mai ramane timp de pierdut pentrue el, scoala avand teme si ore multe de invatat, ca sa recuperezi materia pierduta si sa-ti ridici mediile.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai luat vreodată vreun zece?

| sierra1 a răspuns:

" Andreidașchevici : ...la test sau ascultare iau 4 sau 5"

cum spuneai?

| Strwberrs a răspuns:

Incerci sa te concentrezi foarte tare, iar cand simti ca nu mai retii nimic; bea apa. Te va ajuta, crede-ma!

Răspuns utilizator avertizat
| elemonis a răspuns:

Buna.
Incearca sa inveti lectiile logic nu mot a mot.
Poti incerca sa citesti lectiile de mai multe ori si dupa aceea pe o foaie sa scrii tot ce ai retinut (ar fi o metoda sa vezi cu ce informatii ai ramas dupa ce ai citit lectia/lectiile de mai multe ori).
Poti incerca sa folosesti pixuri colorate, creioane colorate, marker de diferite culori.
Poti incerca sa faci scheme in functie de ce lectii ai.
Poti citi lectiile cu voce tare.
Depinde acum ce tip de memorie ai: vizuala/auditiva/practica.