| Nimeni91 a întrebat:

Buna! Am auzit ca s-a stabilit un calendar pentru simularile examenelor nationale, dar nu am vazut nimic precizat in articol despre simularea la clasa a 11 a, erau precizate numai datele referitoare la simularile de la clasele a 8 a si a 12 a. Credeti ca se mai sustin anul asta la clasa a 11 a simulari? Ati auzit cate ceva de la profesorii vostri?
Va multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a stabilit nimic privind simulari la alte clase, probabil ca nu se vor mai sustine.

| Nimeni91 explică (pentru Ioandelasal):

Multumes de raspuns! Suntem intr-o situatie foarte ciudata, cu totii, elevi si profesori, deoarece habar nu avem ce se va intampla maine, daca vom face scoala fizica sau online, totul este o necunoscuta totala, si am vazut ca inaltii din Parlament se preocupa deja de structura anului scolar 2021-2022, cand noi nici nu stim cum se va sfarsi actualul an.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Nimeni91):

Deja a fost aprobata structura anului scolar urmator, prin ordinul nr. 3243/2021 al Ministrului Educatiei, il poti vedea si aici:
http://www.monitoruloficial.ro/......iewmof.php

| Nimeni91 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unde ai auzit? La Europa liberă?

| Nimeni91 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este un articol publicat pe EduPedu si acelasi lucru l-a spus si profesoara mea de geografie, ca la calsa a 11 a nu se stie sigur o data pentru simulari, insa la clasa a 12 s-au stabilit zilele cuprinse intre 22-25 martie.