Întrebare recomandată | Dishka a întrebat:

Bună! Exista vreo modalitatea de a aplica pentru o bursa de studiu pentru facultate? Sau exista așa ceva la noi? Știu tari in care unele companii sau persoane ajuta studenții sa învețe plătindu-le studiile cu aceste burse… știți ceva? Mulțumesc! Răspunsurile răutăcioase nu le voi lua in calcul!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de facultate, de obicei ai bursele listate pe site.

| Eireann a răspuns:

In Romania nu se prea practica. Companiile fac asta doar pentru angajatii lor si de obicei la nivelul de Master, nu licenta. Depinde si domeniul, trebuie sa fie ceva la care sa nu aiba deja 100 de absolventi care le bat la usa.

| Andromeda2022 a răspuns:

Exista bani sa fie

| Andromeda2022 a răspuns:

Invata