| JuSt222 a întrebat:

pentru cei care au dat Bac-ul sau il vor sustine in viitorul apropiat.

In vederea acordarii punctajului la subiectul III (eseu) trebuie realiza in minim 600 de cuvinte conform baremului.

Eu am scrisul foarte labartat, imi intra 5 cuvinte pe rand deci trebuie sa scriu gen 5-6 pagini... Nu o sa stea nimeni sa le numere ci o sa-ti faca media cuvintelor pe rand de inmultit cu randurile...

Intrebarea mea este urmatoarea... Daca am atins toate cerintele cu un limbaj de nivel de liceu, asezare in pagina etc in 300-400 de cuvinte se poate sa nu primesc redactarea? Redactarea constituie 16 din cele 30 de puncte.

Inainte cerinta suna asa : 600-900 de cuvinte (2-3 pagini) acum doar 600-900 de cuvinte.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu vei primi punctele pentru redactare daca nu te situezi in limita de cuvinte sau foarte aproape de ea. Se vor numara exact cum ai zis tu si daca rezulta macar peste 570-580, va fi ok. Daca rezulta 400, in mod sigur punctele pentru redactare vor fi pierdute. Nici nu ai cum sa atingi toate punctele in jumatate din numarul minim de cuvinte, asa ca vei mai pierde si acolo.

| apokalipse96 a răspuns:

Salut, asta trebuie sa intrebi pe un profesor.

| JuSt222 explică (pentru apokalipse96):

Parerile sunt impartite asta este capcana cu romana...Fiecare interpreteaza cum vrea, fiecare intelege cum vrea. Nu este o stiinta.

| Netea a răspuns:

La intrebarea ta nu stiu ce sa zic, dar eu ce stiu e ca trebuie sa ai maxim 3 pag de bac daca scrii mai ordonat si frumos, ca daca scrii labartat te depuncteaza.

| Ion_Ion_1989 a răspuns:

Poti sa fii depunctat pentru scris mare