| Andreea069 a întrebat:

Imi puteti expica pentru cultura civica ce inseamna cuvintele astea: partid politic, societate civila, opinie publica, pluralism politic, vot, sindicate. big grin

FUNDAA! big grin

5 răspunsuri:
| Creiot a răspuns:

Iluzii - avem doar impresia ca exista.

| Andreea069 explică (pentru Creiot):

? Adica? Ce vrei sa zici?

| Creiot a răspuns (pentru Andreea069):

Partidele politice sunt niste adunari de smecheri pusi pe furat.
Societatea civila e paralizata si in consecinta nu are reactii.
Opinia publica nu exista ca o consecinta directa a paraliziei societatii care ar trebui s-o emita.
Pluralismul politic - mai multi hoti.
Votul - se cumpara
Sindicatele - iau Multa Uniune Europeana ca sa mai apere si altceva in afara de locul de unde se adapa

| Andreea069 explică (pentru Creiot):

rolling on the floor) eu am nevoie pentru scoala. nu pot sa spun asa ceva laughing

| Creiot a răspuns (pentru Andreea069):

Ti-am pus pe privat raspunsurile.