| Denision99 a întrebat:

Buna,
In 2018 vreau sa dau la Academie de Politie, credeti ca o sa ma afecteze daca tatal meu este bolnav psihic? Este nebun, nu stiu unde e acum deoarece nu locuiesc cu el de la varsta de 4 ani. O sa am probleme din cauza asta sau nu au treaba?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa ai probleme dar un raspuns precis si corect il afli doar de la comisia medicala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici cea mao mică treabă.

| Denision99 explică (pentru anonim_4396):

Zici ca nu ma afecteaza problema lui pe mine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denision99):

Dacă vrei la Ademia de poliție, nu! Plus că tu nu ai mai locuit cu el de la4 ani. Tatăl tău are o boală, boală cu acte ...etc?! Mai ai idee de un astfel de caz în familie, este ceva genetic?

| DovleacTurbat a răspuns:

Din cate stiu eu te-ar afecta daca ai in familie sau neam persoane certati cu legea, dar in cazul tau este vorba de o boala. Poti intra pe site-ul politiei si sa te uiti la cerintele de inscriere.

| Denision99 explică (pentru DovleacTurbat):

La cerintele de inscriere specifica doar bolile care sa nu le ai tu fiind concurent ci nu e vorba niciunde de parinti.Singura probleme este ca e el nebun, atat.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Denision99):

Da, posibil sa ai dreptate, dar cel mai sigur poti cere informatii direct de la sursa. Ai un BIR (daca o mai exista asa ceva acum) in judetul tau? Birou-Informatii-Recrutari.