| UtilizatorAnonimTEPEUPUNCTROU a întrebat:

Buna la daca la evaluarea nationala iau 4 la mate si la romana 6 ma duc la profesionala? Sa ma lamureasca cineva

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

DOAR DACĂ la liceul unde vrei tu, mediile sunt mai mari ca a ta

| Anonimul151 a răspuns:

Poți alege să mergi si la învățământ profesional, care este de 3 ani. Iar dacă continui și la liceu ( refaci clasa a 11, și a 12 ).

Poti merge la învățământ profesional și fără sa dai evaluarea națională.

Dar, poți sa mergi și dacă o dai.

Sau dacă exista vre un profil cu media pe care o vei avea, poți merge acolo.

| Xox0 a răspuns:

Da, te duci la profesionala.