| Ana282003 a întrebat:

Buna!
La facultate, in general, daca vrei sa mergi la măriri, și, sa zicem, daca iei o nota mai mica decât la examenul precedent, nota rezultata din examenul de mărire este cea finală, nu?
Ați vrut să mergeți la măriri in facultate? Eu mă gândesc la asta, dar parca îmi sună ciudat sa mai trec încă o dată minuțios prin toată materia.

2 răspunsuri:
| Smolbean a răspuns:

La mine la facultate nota mai mare pe care ai obținut o rămâne finala
Deci dacă în sesiune ai luat 6, și mergi la mărire și iei 4, nota finala rămâne 6
Depinde de facultate
Daca materia are credite multe, poți sa mergi sa îți încerci norocul!
Eu am fost la 2 mariri pana acum, și mi-am mărit notele cu 1 punct

| Ana282003 explică (pentru Smolbean):

Mulțumesc de răspuns!
Pai, până acum am dat 3 examene din 8, pe unul l-am avut acum două săptămâni, și habar nu am care este nota, pentru că profesoara, aparent, deși a corectat lucrările, spune că le vom vedea peste o lună în carnetul digital. Mă gândesc la faptul că poate o sa fie nevoie de măriri in unele cazuri.
Mulțumesc, încă o dată pentru răspuns.