| alex_2264 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine? La limba romana am de demonstrat ca Mihail Sadoveanu - Neamul Soimarestilor apartine genului epic big grin

2 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Sper ca nu ai pretentia sa iti scrie cineva tot comentariul aici, nu?laughing Pai, daca stii caracteristicile genului epic, ar trebui sa-ti fie usor.
Vorbeste despre narator, actiune, persoanaje, tipuri de personaje, incadrare in timp si spatiu, moduri de expunere.Scrie un rezumat al operei, vorbeste despre tema abordata, de tipul personajelor, mai ales de cel principal, de relatiile dintre personaje.thinking Dar mai intai de toate, citeste opera, ca altfel nu faci nimic.happy
Bafta.