| IuliS3 a întrebat:

Buna! Mai sunt cateva luni pana la bac si nu am invatat cam nimic.
Nu stiu daca voi putea ajunge la performanta de a lua peste 9.60 in bac, avand in vedere timpul ramas.
P.s. Fac pregatire la romana din ianuarie, iar in simulari am luat 8.50 la romana si 7.60 la istorie.
Astept sfaturi.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Fac pregatire la romana ...Astept sfaturi"

ține-o așa că e bine. Dar de ce tocmai 9, 60?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata in timpul in care ti-a mai ramas.
Organizeaza-ti timpul incat sa ai timp de invatat dar si de alte activitati.
Invata, de exemplu 6 ore zi cu pauze intre ele.
In timp ce inveti, elimina alte elemente ce te-ar putea perturba. De exemplu, inchide-ti telefonul, tv-ul, pc-ul si invata in liniste incat sa ai maxina concentrare.